Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Eko-Okullar Programı Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Dönemi

 

Eko-Okullar Programı yeni kayıt ve kayıt yenileme dönemi 1 Ağustos Pazartesi günü açılmış olup 14 Ekim Cuma günü tüm belgelerin yüklenmesi için son gün olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, hem Programa yeni katılacak okulların hem de kayıt yenileyip devam edecek okulların 14 Ekim Cuma günü 17:30'a kadar aşağıdaki maddelerin tümünü yerine getirmiş olmaları gerekmektedir:

· Programa yeni kayıt olacak olan okullar; Eko-Okullar internet sayfasında sağ üst köşede yer alan "üye ol" bölümünü tıklayarak okullarına ait bir profil oluştururlar. Kayıt yenileyecek okullar ise, okul profillerine giriş yaparak "bilgi güncellemesi" yaparlar (Okul profil bilgilerinde herhangi bir değişiklik yoksa bilgi güncellemesi yapılmasına gerek yoktur).*

· "Katkı payı" yatırılır ve tarayıcıdan geçirilen dekont okul profilinde yer alan katkı payı yükle bölümüne yüklenir (50 Euro ya da güncel kur karşılığı TL)**

· Çalışılacak konu ile ilgili "eylem planı" hazırlanır ve okul profilinde yer alan eylem planı yükle bölümüne yüklenir.

*Okul profiline giriş için gerekli e-posta ve şifresini unutan öğretmenlerimiz, ekookullar@turcev.org.tr adresine okul isimlerini belirterek şifrelerini soran bir e-posta attıklarında e-posta ve şifreleri kendilerine iletilecektir.  

**Banka hesap bilgilerimize sol sekmede yer alan banka hesap numaralarımız  bölümünden ulaşabilirsiniz. Güncel kur, Merkez Bankasının katkı payını yatırdığınız gün için belirlemiş olduğu kurdur. Alış ya da satış kuru fark etmemektedir.  

Not: Akbank ile yapılan anlaşmaya göre; Eko-Okullar Programı katılım payı ödenmesi sürecinde söz konusu bankanın herhangi bir şubesinden yapılan ödemelerde okullarımızdan masraf, komisyon vb. herhangi bir ek ödeme alınmayacağı karara bağlanmıştır. Anlaşma sadece Akbank ile yapılmış olup bu durum diğer bankalar için geçerli değildir. Okullarımız diğer bankalardan ödeme yapmayı tercih ederlerse masraf ve komisyonunun katılım payından kesilmemesi gerekmekte, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı hesabına geçecek katılım payı miktarının tam 50 Euro ya da tam karşılığı Türk Lirası olması gerekmektedir. Aksi yönde yatırılan katkı payları eksik olarak nitelendirilecek ve okula iade edilecektir.