Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Nasıl Eko-Okul Oluruz?

 

Gelecek nesillerimizin çevre bilinci kazanması ve sahip olduğu bilgileri davranış haline getirmesi konusunda duyarlı olan ve daha yaşanılabilir bir çevre için çeşitli çalışmalar yapmak isteyen tüm okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaokullar Eko-Okullar Programı’nda çalışmak için başvuruda bulunabilmektedir.

Eko-Okullar Programı üyeliği için;

1) Ağustos, Eylül, Ekim aylarında www.ekookullar.org.tr adresli internet sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan "Giriş Yap / Üye Ol" kısmı kullanılarak okul profili oluşturulması (6 Ekim, 17:30 son tarih ve saattir),

2) Yıllık Katılım Payının Vakfımızın hesap numarasına yatırılması  ve dekontun okul profilinde yer alan "Katılım Payı" bölümüne yüklenmesi (6 Ekim, 17:30 son tarih ve saattir),

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Hesap Bilgileri;
TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİ
AKBANK Çayyolu Şubesi
IBAN TL : TR20 0004 6012 1588 8000 2070 41
 
Not: Katkı payı 2023-2024 eğitim dönemi için 1.400.00TL olup, her yıl kayıt yenileme döneminde okul tarafından yeniden yatırılıp okul profiline yüklenir. (Katkı payı yatırılırken dekont üzerinde okul adı ile şirket ünvanının belirtilmesi faturanın sağlıklı kesilmesi için önemlidir.)
 

Katılım payı dekontunu sisteme yüklemenizin ardından faturanız okul adresine gönderilecektir.

3) Yeni kayıt olan okullarımızdan beklenen ilk 2 yıl boyunca "Çöp-Atık/Geri Dönüşüm" konusunu ağırlıklı olarak çalışmalarıdır. Bu kapsamda, sene başında okul tarafından "Çöp-Atık/Geri Dönüşüm" konulu bir eylem planı hazırlanır ve okul profilinde yer alan "Eylem Planı" bölümüne yüklenir. (6 Ekim, 17:30 son tarih ve saattir).

4) Dönem içerisinde eylem planına paralel olarak gerçekleştirilen çalışmalar I. dönem sonu (26 Ocak 2024,17:30 son tarih ve saat) ve II. dönem sonu raporu (21 Haziran 2024,17:30 son tarih ve saat) olarak belirlenen tarihlerde yine okul profilinde yer alan "Dönem Sonu Raporu" bölümlerine okul tarafından yüklenir. 

Herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen e-posta veya telefon yolu ile bizlere ulaşınız.